Kálvinné György Gabriella
Kálvinné György Gabriella
Pedagógiai pályámat 1980-ban kezdtem gyógypedagógiai tanárként.
Gyógypedagógiai tanári diplomámat a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképzõ Fõiskolán szereztem logopédia szakon.
Tanítói diplomát a Károli Gáspár Református Egyetem Fõiskolai Karán kaptam, kiegészítve magyar nyelv- és irodalom mûveltségterületen való képesítéssel.
A Magyar Mûvelõdési Intézetben Népi játszóház-vezetõi tanfolyamot végeztem, ezt követõen pedig Szõnyegszövõ és Népi Kismesterségek oktatója képesítést szereztem.
Iskolánkban 1986 óta, az intézmény megnyitásától alapító tagként végzem tanítói munkámat.
34 éve tanítok 6-10 éves korú kisgyermekeket.
Az oktató-nevelõ munkában a sokoldalú tudás megszerzése mellett nagyon fontosnak tartom a bizalmon alapuló, szeretetteljes légkör kialakítását. Meggyõzõdésem, hogy csak szeretettel és következetesen lehet kisgyermekeket nevelni.
Kiemelt feladatnak tekintem a gyermekek olvasóvá nevelését, a felzárkóztatást, a tehetséggondozást és a szabadidõ hasznos eltöltését.
A népmûvészet, a hagyományok õrzése régóta szívügyem. Az iskolai kézmûves szakkör keretében igyekszem megismertetni és megszerettetni gyermekeinkkel népi hagyományainkat, kézmûves kultúránkat.
E cél érdekében szervezem meg évente, a Népmûvészet Palotai Mestere és Kismestere díj elnyeréséért kerületi szintû kiállításunkat, valamint nyári kézmûves alkotótáborunkat Zamárdiban a Balaton parton.
Tanulóim sikeresen szerepelnek a házi - és a kerületi tanulmányi versenyeken egyaránt.
Pedagógiai munkám során arra törekszem, hogy a gyerekek biztos és szilárd alapokat kapjanak további tanulmányaikhoz. Ehhez fontosnak érzem, hogy az eltöltött 4 év alatt egymást szeretõ és segítõ közösséggé váljunk, ahol jó érzés tanulni és a mindennapokban együtt lenni.
Úgy érzem, a Kossuthban eltöltött 29 év, elgondolásomat, munkámat igazolja.
Felnõtté vált diákjaim sikeresen megállták helyüket az életben, és szívesen gondolnak vissza az iskolánkban eltöltött évekre.
Én azt hiszem, gyermeket csak úgy lehet nevelni, ha az ember megtiszteli azzal, hogy komolyan veszi. (Szabó Magda)
 
|